KONST / Litografier / Färglitografi 13878457
*
nr 1387 8457
Cecilia Sikström
(f. 1962), Sverige
Färglitografi, Par. Signerad, numrerad 72/290. Motivet: 52x39 cm, yttermått inklusive ram: 70x55cm
Cecilia Sikström, svensk målare och grafiker född 1962 i Lycksele.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2021
kl 20:46:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/3 08:49:16
1
1.000 kr
29/3 20:39:27
2
1.200 kr
29/3 20:41:37
1
Vinnande bud
29/3 20:41:56
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Cecilia Sikström
Cecilia Sikström, svensk målare och grafiker född 1962 i Lycksele.
Läs mer om Cecilia Sikström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cecilia sikström färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad par svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Cecilia Sikström
Cecilia Sikström, svensk målare och grafiker född 1962 i Lycksele.
Läs mer om Cecilia Sikström
nr 1387 8457
Cecilia Sikström
(f. 1962), Sverige
Färglitografi, Par. Signerad, numrerad 72/290. Motivet: 52x39 cm, yttermått inklusive ram: 70x55cm
Cecilia Sikström, svensk målare och grafiker född 1962 i Lycksele.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/3 08:49:16 | 1 | 1.000 kr |
| 29/3 20:39:27 | 2 | 1.200 kr |
| 29/3 20:41:37 | 1 | Vinnande bud |
| 29/3 20:41:56 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Cecilia Sikström
Cecilia Sikström, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1962 i Lycksele.Läs mer om Cecilia Sikström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cecilia sikström färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad par svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



